Četvrtak, 15.10.2026 07:17

NEMAČKA

Kina kori SAD zbog prisustva u Južnom kineskom moru

10.11.2018 00 :00 | izvor vesti (https:)

Objavi ovu vest na

Kina je poručila SAD da prestanu da šalju američke brodove i vojne avione blizu ostrva na koja Peking polaže pravo u Južnom kineskom moru. Istovremeno, američki ministar odbrane Džim Matis rekao je da su SAD poručile Kini da će američka vojska "leteti, ploviti i operisati gde god međunarodno pravo to dozvoljava".

» Pogledajte kompletan tekst

Vremenska prognoza

Kursna lista

14.10.2026

Valuta Kupovni Prodaj.

EUREUR117.0370117.7414

CADCAD73.534273.9768

SEKSEK10.496810.5600

CHFCHF125.4954126.2506

GBPGBP138.5874139.4214

USDUSD104.4321105.0605

» Detaljnija kursna lista