Sibota, 21.10.2017 13:58

MAKEDONIJA

„Впечатоци“ на Славица Јанишлиева во Мала станица

08.01.2013 21 :00 | izvor vesti (www.24online.mk)

Objavi ovu vest na

Макденес  17:33 08/01/201347 дела од повеќе циклуси настанати во последниве пет години ја чинат новата самостојна изложба „Впечатоци“ на ликовната уметница Славица Јанешлиева што од 26 декември 2012 до крајот на јануари оваа година се одвива во Националната галерија на Македонија – објект Мала станица во Скопје.

» Pogledajte kompletan tekst

Vremenska prognoza

Kursna lista

20.10.2017

Valuta Kupovni Prodaj.

EUREUR118.8313119.5465

CADCAD80.351180.8347

SEKSEK12.336912.4111

CHFCHF102.4673103.0839

GBPGBP131.7274132.5202

USDUSD100.5767101.1819

» Detaljnija kursna lista