Ponedeljak, 09.12.2019 10:17

AUSTRIJA

Dijaspora ispala iz popisa

29.09.2011 12 :00 | izvor vesti (www.vesti-online.com)

Objavi ovu vest na

Dijaspora ispala iz popisaGrađane Srbije u dijaspori posebno je zainteresovao predstojeći popis u Srbiji koji će Republički zavod za statistiku sprovesti od 1. do 15. oktobra ove godine. Našoj redakciji javio se veliki broj čitalaca koje je zanimalo da li i kakve obaveze prema popisu imaju naši ljudi u rasejanju, odnosno da li predstojeći popis na bilo koji način može da utiče na njihova prava u Srbiji, s obzirom na to da se na popisu evidentiraju ne samo građani, već i njihova pokretna i nepokretna imovina. U najkraćem, nikakve obaveze dijaspora nema u postupku popisivanja. Naime, popisivači će evidentirati građane u dijaspori samo ukoliko članovi domaćinstva koji žive u Srbiji žele da daju podatke o njima.

» Pogledajte kompletan tekst

Vremenska prognoza

Kursna lista

09.12.2019

Valuta Kupovni Prodaj.

EUREUR117.1988117.9042

CADCAD79.922880.4038

SEKSEK11.155711.2229

CHFCHF106.9625107.6063

GBPGBP139.3068140.1452

USDUSD105.9569106.5945

» Detaljnija kursna lista