Sibota, 23.06.2018 11:41

AUSTRIJA

Dijaspora ispala iz popisa

29.09.2011 12 :00 | izvor vesti (www.vesti-online.com)

Objavi ovu vest na

Dijaspora ispala iz popisaGrađane Srbije u dijaspori posebno je zainteresovao predstojeći popis u Srbiji koji će Republički zavod za statistiku sprovesti od 1. do 15. oktobra ove godine. Našoj redakciji javio se veliki broj čitalaca koje je zanimalo da li i kakve obaveze prema popisu imaju naši ljudi u rasejanju, odnosno da li predstojeći popis na bilo koji način može da utiče na njihova prava u Srbiji, s obzirom na to da se na popisu evidentiraju ne samo građani, već i njihova pokretna i nepokretna imovina. U najkraćem, nikakve obaveze dijaspora nema u postupku popisivanja. Naime, popisivači će evidentirati građane u dijaspori samo ukoliko članovi domaćinstva koji žive u Srbiji žele da daju podatke o njima.

» Pogledajte kompletan tekst

Vremenska prognoza

Kursna lista

22.06.2018

Valuta Kupovni Prodaj.

EUREUR117.7333118.4419

CADCAD76.197976.6565

SEKSEK11.411811.4804

CHFCHF102.2789102.8945

GBPGBP134.4295135.2385

USDUSD101.3544101.9644

» Detaljnija kursna lista