Sreda, 29.03.2017 23:52

AUSTRIJA

Dijaspora ispala iz popisa

29.09.2011 12 :00 | izvor vesti (www.vesti-online.com)

Objavi ovu vest na

Dijaspora ispala iz popisaGrađane Srbije u dijaspori posebno je zainteresovao predstojeći popis u Srbiji koji će Republički zavod za statistiku sprovesti od 1. do 15. oktobra ove godine. Našoj redakciji javio se veliki broj čitalaca koje je zanimalo da li i kakve obaveze prema popisu imaju naši ljudi u rasejanju, odnosno da li predstojeći popis na bilo koji način može da utiče na njihova prava u Srbiji, s obzirom na to da se na popisu evidentiraju ne samo građani, već i njihova pokretna i nepokretna imovina. U najkraćem, nikakve obaveze dijaspora nema u postupku popisivanja. Naime, popisivači će evidentirati građane u dijaspori samo ukoliko članovi domaćinstva koji žive u Srbiji žele da daju podatke o njima.

» Pogledajte kompletan tekst

Vremenska prognoza

Kursna lista

29.03.2017

Valuta Kupovni Prodaj.

EUREUR123.5799124.3237

CADCAD85.315885.8292

SEKSEK12.932213.0100

CHFCHF115.1509115.8439

GBPGBP141.8014142.6548

USDUSD114.3094114.9974

» Detaljnija kursna lista