Nedelja, 23.07.2017 02:43

AUSTRIJA

Dijaspora ispala iz popisa

29.09.2011 12 :00 | izvor vesti (www.vesti-online.com)

Objavi ovu vest na

Dijaspora ispala iz popisaGrađane Srbije u dijaspori posebno je zainteresovao predstojeći popis u Srbiji koji će Republički zavod za statistiku sprovesti od 1. do 15. oktobra ove godine. Našoj redakciji javio se veliki broj čitalaca koje je zanimalo da li i kakve obaveze prema popisu imaju naši ljudi u rasejanju, odnosno da li predstojeći popis na bilo koji način može da utiče na njihova prava u Srbiji, s obzirom na to da se na popisu evidentiraju ne samo građani, već i njihova pokretna i nepokretna imovina. U najkraćem, nikakve obaveze dijaspora nema u postupku popisivanja. Naime, popisivači će evidentirati građane u dijaspori samo ukoliko članovi domaćinstva koji žive u Srbiji žele da daju podatke o njima.

» Pogledajte kompletan tekst

Vremenska prognoza

Kursna lista

21.07.2017

Valuta Kupovni Prodaj.

EUREUR120.2517120.9753

CADCAD82.094382.5883

SEKSEK12.569812.6454

CHFCHF108.6775109.3315

GBPGBP134.1196134.9268

USDUSD103.3978104.0200

» Detaljnija kursna lista