Sibota, 27.05.2017 01:25

AUSTRIJA

Dijaspora ispala iz popisa

29.09.2011 12 :00 | izvor vesti (www.vesti-online.com)

Objavi ovu vest na

Dijaspora ispala iz popisaGrađane Srbije u dijaspori posebno je zainteresovao predstojeći popis u Srbiji koji će Republički zavod za statistiku sprovesti od 1. do 15. oktobra ove godine. Našoj redakciji javio se veliki broj čitalaca koje je zanimalo da li i kakve obaveze prema popisu imaju naši ljudi u rasejanju, odnosno da li predstojeći popis na bilo koji način može da utiče na njihova prava u Srbiji, s obzirom na to da se na popisu evidentiraju ne samo građani, već i njihova pokretna i nepokretna imovina. U najkraćem, nikakve obaveze dijaspora nema u postupku popisivanja. Naime, popisivači će evidentirati građane u dijaspori samo ukoliko članovi domaćinstva koji žive u Srbiji žele da daju podatke o njima.

» Pogledajte kompletan tekst

Vremenska prognoza

Kursna lista

26.05.2017

Valuta Kupovni Prodaj.

EUREUR122.4523123.1893

CADCAD81.035381.5229

SEKSEK12.568312.6439

CHFCHF112.2489112.9245

GBPGBP140.8307141.6783

USDUSD109.2934109.9512

» Detaljnija kursna lista